Kiralama Sözleşmesi

Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamaları

Araç kiralayabilmek için 23 yaşını doldurmuş olmanız en az 1 yıllık sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Minimum yaş sınırı farklı araç sınıflarına göre değişkenlik gösterebilir.

Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi en az 24 saattir.

Kiralama Fiyatına Dahil Olanlar

Günlük araç kiralamalarda ilan edilen ücretlere şu hizmetler dahildir: Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi

Kiralama Fiyatına Dahil Olmayanlar

Tüm araç kiralamalarında ilan edilen ücrete dahil omayan ürün ve hizmetler şunlardır: Akaryakıt, 360 Hasar Güvencesi, 360 Plus Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu, Navigasyon ve benzeri ek aksesuarlar-eklentiler, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti

Tek Yön Hizmeti

Aracın bir ofisten teslim alınıp başka bir ofise iadesi durumunda Ladon tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

Ek Sürücü Hizmeti

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi gereklidir. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve/veya kullanıcıların yaptığı herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır)

Araç Teslim Etme / Teslim Alma Hizmeti

Tüm araç teslimatları ve geri alımlar havalimanlarından yapılır. Ladon bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, 0-30 km arasında araç teslim etme/teslim alma hizmeti rezervasyon sırasında ayrıca satın alınabilir. Ladon ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetleri ise ayrıca fiyatlandırılır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya satış ofislerimizi arayabilirsiniz.

Finansal Sorgulama ve Kredi Notu

Ladon üzerinden yaptığınız ilk kiralamalarda rezervasyonun onaylanabilmesi için kredi kayıt bürosunun Rental Risk uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7-14 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Araç İade Süresi

Araçların iadesinde 2 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 2 saati aşan gecikmelerde ise 1 tam günlük kira fiyatı tahsil edilir.

Finansal Sorgu ve Onay

İlk kiralamalarda Rental Risk sorgusu ile finansal onay zorunluluğu vardır. Ladon tarafından Rental Risk sorgusunun yapılabilmesi için müşterinin cep telefonu ile onay vermesi gerekir. Müşteri onay vermezse veya sorgulama sonunda olumsuz sonuç alınırsa kiralama onayı verilmez. Bu durumda yapılan ödeme müşteriye iade edilir. İade süresi bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 5-7 gün arasındadır.

Ödeme Koşulları

◦ Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. 

◦ Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda Ladon Genel Kiralama Koşulları geçerlidir.

◦ Kiralamanın sonunda oluşabilecek fatura tutarı farkı ise kiralama ofisi tarafından tahsil veya iade edilir.

◦ Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

◦ Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

Ön Ödemeli (Online) Rezervasyon Koşulları

◦ ’’Online Ödeme’’, kiralama bedelinin ve seçilen ek hizmet bedellerinin online olarak ödeneceğini belirtir. 3D güvenlik adımı ile yapılan ödemelerde, internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu değildir, ancak kiralayan kişi, kiralama esnasında mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve bu kredi kartından depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

◦ Ladon, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleştiremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamı iade edilmektedir.

◦ Önceden ödenmiş bir tutarı gösteren Ladon Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, Ladon kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer. Kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir.

◦ Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Ladon markasının sorumluluğu dışındadır.

Online Ödemeli Rezervasyon Kiralama Koşulları

◦ Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemez, değişiklik yapılamaz. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir. Aşağıda belirtilen iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

◦ Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

◦ Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Ladon Liste fiyatlarından tahsil edilir.

◦ Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Ladon tarafından iade edilecektir.

◦ Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 24 saat ile 3 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Ladon tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır)

◦ Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 3 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.

◦ Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.

◦ Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.

◦ Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 5-7 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.

◦ Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.

▪ Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.

▪ Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir.

▪ Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.

▪ Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.

▪ Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Ladon ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.

▪ Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.

▪ Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

İptal ve İade Koşulları

◦ Aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Ladon tarafından iade edilecektir.

◦ Aracın teslim edileceği saate 24 saat ile 3 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Ladon tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır)

◦ Araç tesliminden 3 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.

◦ Teslimatlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.

◦ Aracın erken teslimatında kalan gün sayısı iade edilmemektedir.

◦ Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır aksi halde ön ödeme tutarı iade edilmeyecektir.

◦ Olası para iadeleri bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 5-7 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.

◦ Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.

▪ Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.

▪ Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim soy isim bilgisi bulunmalıdır.

▪ Aracı teslim alacak kişinin Ehliyetini Ladon ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.

▪ Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.

◦ Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

Rezervasyon Değişikliği

Ön ödemeli bir rezervasyonda değişiklik yapılamamaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

Kullanılmayan Günler

Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaz. Ön ödemeli rezervasyon yapılmış olmasına rağmen müşterimizin aracı rezervasyon formunda belirtilen tarih ve saatte almaması durumunda ise tahsil edilmiş olan ön ödeme tutarı iade edilmez.

Kiralamanın Uzaması

Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Ladon Liste fiyatlarından tahsil edilir.

Trafik Cezaları

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Trafik cezalarında 20TL+KDV hizmet bedeli uygulanmaktadır.

Diğer Hizmetler

1 aydan daha uzun süreli araç kiralama talepleriniz için ofisimizle irtibat kurunuz.

Önemli Notlar

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0850 302 99 89 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 0850 302 99 89 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0850 302 99 89 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

- Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.

– Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Rezervasyon merkezimizi arayınız.

– Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0850 302 99 89 numaralı Tam Destek Hattı aranmalıdır.

– Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Tam Destek Hattımızı arayınız.

– Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya camının kırılarak hırsızlığa maruz kalması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.

– Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,

– Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,

– Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,

– Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,

– Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,

– Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,

– Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,

– Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

Güvenceler

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Ladon bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon onayınızda yer almaktadır.

Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

Mini Hasar paketi : Lastik , Cam ve far hariç oluşabilecek kaporta hasarlarını kapsar . 1000 TL ' ye kadar olan hasarlarda sadece müşteri beyanı olması yeterlidir. 

Yurtdışı Çıkış

Kiralanan araçların yurtdışına çıkarılması yasaktır.

Yabancı Ehliyet İle Kiralama

a) KİRACI Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.

2) Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken sürücü belgelerinin dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış Türkçe

tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.

3) Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi

zorunludur.

b) Yabancı ülke vatandaşı KİRACILAR ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.

2) Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi

zorunludur.

◦ İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:

a) Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.

b) Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.

c) Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Kanunun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.

ç) Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.

d) Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.

e) Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.

f) Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.

g) Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.

ğ) Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.

h) Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.

ı) Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.


Whatsapp Telefon